Dieta a konstytucja ciała – Drzewo

Dieta a konstytucja ciała – Drzewo 

Kolejną konstytucją jest, przypisana do wiosny Konstytucja Drzewa – Wątroby, w literaturze opisywana jako Pionier. Ja natomiast nazwałabym tę konstytucję jako menadżer/ kierownik, ponieważ jest to osoba, która lubi kierować innymi.

Potrafi stawić czoło wszelkim wyzwaniom. Jest pewna siebie, stanowcza, apodyktyczna, silna, odporna na stres i ciosy zadawane przez przeciwności losu. Konstytucja Wątroby uwielbia współzawodnictwo i ambitne zadania. Czuje się dobrze w sytuacjach konfliktowych i działaniach pod presją. Podejmuje szybkie decyzje i angażuje się w sprawy mimo nikłych szans na powodzenie. Działa śmiało, zdecydowanie, nawet jeżeli brakuje jej doświadczenia.

O ile konstytucja Wody jest małomówna, to konstytucja Drzewa lubi dyskutować, szczególnie o swoich sukcesach, osiągnięciach i w przeciwieństwie do Mędrca lubi być podziwiana, zwracać na siebie uwagę, uważa wręcz siebie za niepowtarzalną. Niechętnie uznaje innych za równych sobie. Jest po prostu naj… we wszystkim. Mówi sporo, wprost, często też prowokacyjnie, nawet jeżeli wprawia tym innych w zakłopotanie.

W stanach nierównowagi jest to osoba bardzo niecierpliwa, impulsywna, nietolerancyjna, zmienna w uczuciach, zmienna w uczuciach, niekończąca powierzonych jej zadań, ponieważ znudziła się tym procesem. Nie potrafi wybaczać, ma w sobie dużo gniewu i zawiści.

Jeżeli chodzi o potencjał seksualny to Drzewo ma wzmożone libido, jednak po stosunku bywa rozdrażnione lub znudzone. Pod tym względem raczej konstytucja ta nie stworzy pary z konstytucją Wody.

Budowa ciała „menadżera” zwykle jest postawna, muskularna o silnej konstytucji. Zwykle szczupłe nogi. Tłuszcz zwykle odkłada się w górnych partiach ciała, często sylwetka typu „jabłka”. Do tego gruba chropowata skóra, smagła cera.

Fizycznie – osoby z taką konstytucją mogą często cierpieć na bóle głowy w okolicach skroni, czubka głowy, migreny, które będą nasilały się pod wpływem wiatru.  Poza tym często miewają wszelkie problemy z oczami – zaburzenia widzenia, latające kłaczki w polu widzenia, suchość oczu, łzawienie oczu, wyczulenie na ostre jasne światło. Osoby te też są wyczulona  na zapachy i hałas. Mogą mieć problemy z szumami usznymi, trudności w przełykaniu i zaciskanie gardła, a także rozpieranie pod łukiem żebrowym, pod pachami, bóle piersi, PMS, napięcie w szyi i karku, problemy z paznokciami. Często także mają problemy z czyrakami lub grudkami w pachwinach a także skurcze i drgawki mięśni – łydek, powiek, oczu, etc. Mają tendencja do nadciśnienia, skaczącego ciśnienia i zapalenia nerwów.

Konstytucyjne Drzewo może nadużywać środków przeciwdepresyjnych, przeciwbólowych, używek.

 

ciąg dalszy:

Dieta a konstytucja ciała – Ogień

 

Monika Dziemidowicz – dietetyk, dietoterapeuta TCM

 

Miło powitać Ciebie na mojej stronie.

Cieszę się, że masz podobne zainteresowania do mnie.

Jeżeli podobał Ci się mój artykuł i chciałbyś ich czytać więcej, postaw mi wirtualną kawę,

Bardzo dziękuję

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skontaktuj się ze mną

Ostatnio na Blogu