Odchudzanie dzieci

Zbilansowana dieta to podstawa zdrowia młodego człowieka. Dostarczanie wszystkich, niezbędnych dla jego szybko rozwijającego się organizmu składników odżywczych, nie tylko doprowadzi do ustabilizowania wagi ciała dziecka na odpowiednim poziomie, ale doda mu wigoru i energii każdego dnia.

Dietoterapia i odchudzanie dzieci w Warszawie

Jak pokazuje moje wieloletnie doświadczenie, także dzieci – i to od najmłodszych lat, są narażone na szereg chorób spowodowanych nieodpowiednim, czy mówiąc wprost – niezdrowym odżywianiem. A w połączeniu ze statycznym trybem życia, tak powszechnym w dużych aglomeracjach miejskich, takich jak Warszawa oraz niewielką dawką codziennego ruchu, cierpią na nadwagę, otyłość i liczne choroby tym wywołane.

Spore odległości do pokonania w Warszawie wymagają wszędzie dojazdów samochodem, czy środkami komunikacji miejskiej. Wyłączając z codziennego życia systematyczny ruch, narażamy siebie i swoje dzieci na liczne choroby cywilizacyjne. W łagodzeniu skutków tak prowadzonego trybu życia z pewnością pomocna okaże się dieta.

Odpowiednio skomponowany jadłospis, przygotowany przez polecanego dietetyka z Warszawy – znającego miejskie realia i w oparciu o indywidualne preferencje dziecka, nie tylko zredukuje nadprogramowe kilogramy jego masy ciała, ale i doprowadzi do lepszego samopoczucia na co dzień. Będzie również doskonałą podstawą żywieniową, która z czasem zmieni się w trwałe przyzwyczajenie procentujące w przyszłości. Bo przecież nie chodzi o zmiany tylko tu i teraz, ale na zawsze, także w dorosłym życiu Twojego dziecka!

Zbilansowana dieta to podstawa zdrowia młodego człowieka. Dostarczanie wszystkich, niezbędnych dla jego szybko rozwijającego się organizmu składników odżywczych, nie tylko doprowadzi do ustabilizowania wagi ciała dziecka na odpowiednim poziomie, ale doda mu wigoru i energii każdego dnia. Zdrowy wygląd, doskonałe samopoczucie oraz chęci do działania, nauki i rozwijania się… Czego chcieć więcej! W Warszawie to wszystko mogą mieć Państwo na wyciągnięcie ręki. Wystarczy się ze mną skontaktować.

otylosc u dzieci
Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.

dieta dla dziecka

Oto jak pracuję z dziećmi

Moja praca z dziećmi oparta jest na cierpliwej rozmowie. Podczas pierwszego, około 90-minutowego spotkania, przeprowadzam dokładny wywiad zdrowotny i żywieniowy z rodzicem dziecka. W jego trakcie poznaję preferencje żywieniowe młodego człowieka. Skrupulatnie analizuję dotychczasowy sposób odżywiania się dziecka oraz preferowany przez niego tryb życia. Wiem, że dzieci nie lubią niczego robić na siłę. Dlatego też zawsze biorę pod uwagę ich zdanie.

Podczas pierwszej wizyty w Poradni Dietetycznej w Warszawie wykonuję pomiary antropometryczne (wzrostu, obwodu talii, brzucha oraz bioder), dokonuję też analizy składu ciała (jest ona niezbędna do określenia zawartości tłuszczu w dziecięcym organizmie). Dopiero na podstawie otrzymanych danych, jak również w oparciu o przeprowadzoną rozmowę, bazując na preferowanych przez dziecko składnikach spożywczych, komponuję jego nowy, 10-dniowy jadłospis (dietę). Przygotowuję indywidualny plan żywieniowy, który jest gotowym zestawieniem produktów i potraw do sporządzenia. Co ważne, zwracam w nim szczególną uwagę na składniki, które należy spożywać oraz te, których trzeba unikać w codziennej diecie dziecka.

Pierwszy z przygotowanych przeze mnie jadłospisów jest tymczasowy. Gdy masa ciała dziecka zostanie ustabilizowana, może on zostać zmodyfikowany. Działam w oparciu o indywidualne preferencje dziecka, każdy z przygotowanych przeze mnie planów żywieniowych zawsze jest „skrojony na miarę”.

Przygotuj swoje dziecko do wizyty w mojej poradni – ale i Ty rodzicu bądź gotowy do rozmowy z dietetykiem. Spisz na kartce wszystkie posiłki, jakie w ciągu trzech ostatnich dni zjadło Twoje dziecko. Uwzględnij w notatkach także napoje, słodycze i „przegryzki” spożywane przez dziecko między posiłkami. Dopilnuj, aby na dzień przed wizytą Twoje dziecko nie ćwiczyło zbyt intensywnie, gdyż wówczas wynik badania z analizatora ciała może nie być precyzyjny.

Ale to nie wszystko co robię dla dzieci w Warszawie. Nie tylko przygotowuję dla nich nowy plan żywieniowy, ale na Państwa życzenie podejmuję się również weryfikacji dotychczasowej diety dziecka. Przecież nie wszystko trzeba zmienić od razu!

Postaram się przekonać dziecko do korzyści jakie daje zdrowe, zbilansowane odżywianie. Po części oczywiście na jego zasadach, ale w oparciu o moją szeroką wiedzę i doświadczenie, z solidnym wsparciem tajników chińskiej medycyny, na której się opieram.

odchudzanie dzieci

ekoDIETETYK Warszawa – skorzystaj z mojej bogatej wiedzy

Kieruję się zasadą, że chcieć, to móc. A wsparcie tych chęci w uzyskaniu optymalnej sylwetki i zdrowego trybu życia wiedzą, jaką posiadam, dodatkowo wzbogaconą elementami zaczerpniętymi z tradycyjnej medycyny chińskiej, może tylko te dążenia wzmocnić. Zanim jednak wspólnie osiągniemy zamierzony cel, przejdziemy drogę, którą zawsze rozpoczyna tradycyjna dieta. Dokładnie sprawdzę jak oddziałuje ona na dziecięcy organizm Państwa dziecka.

Wierzę też w siłę naturalnej, ekologicznej suplementacji, w której duże znaczenie posiada zastosowanie chińskich ziół. Jednak w przypadku dzieci, zioła stosuję tylko w tak zwanych “trudnych przypadkach”, tj.: kompulsywnego podjadania oraz napadowej, nie do opanowania chęci spożywania słodyczy.

Zapraszam do spotkania ze mną – jeśli zamierzają Państwo zmienić dotychczasowy sposób odżywiania dziecka, bądź żywieniowe przyzwyczajenia pociechy. Efektem tych sesji będzie osiągnięcie upragnionego celu, jakim jest piękna sylwetka dziecka i jego dobre samopoczucie. Jestem do Państwa pełnej dyspozycji.

Wiedza i doświadczenie - dobry dietetyk w Warszawie

Nazywam się Monika Dziemidowicz, jestem dietetyczką – zawodowo, ale w ten sposób rozwijam też swoją osobistą pasję. Ukończyłam studia na kierunku Technologii Żywności i Żywienia Człowieka o specjalności Żywienia Człowieka, a także studia podyplomowe w SGGW, Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyczne. Ponadto jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Systematycznie poszerzam swoją wiedzę na licznych kursach i warsztatach związanych z dietetyką, a także z dziedziny Psychodietetyki. Moje wieloletnie doświadczenie pozwala mi na współpracę z szeroką grupą Klientów. Umożliwia mi także pracę z dziećmi i młodzieżą.

Ażeby móc jeszcze głębiej analizować ich problemy i jeszcze skuteczniej im pomagać, w 2014 roku ukończyłam między innymi kurs Żywienia Dzieci i Młodzieży wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (dr Agnieszki Krzemińskiej) i wiele innych, o jakich mogą Państwo przeczytać w zakładce “O mnie”.

Pasjonuję się również Tradycyjną Medycyną Chińską i dietetyką opartą o tę wiedzę oraz ekologię. Z powodzeniem łączę je w codziennej praktyce.

Takie niecodzienne podejście do zagadnienia dietetyki sprawia, że stosowany przeze mnie miraż metod jest swego rodzaju nowością na rynku i wyróżnia mnie spośród szeregu innych poradni dietetycznych w Warszawie. Tym bardziej, że z powodzeniem łączę nowoczesne metody pracy opartej o zbilansowane odżywianie człowieka z wiedzą z zakresu ekologii i tradycyjnej medycyny chińskiej.

Stosowane przeze mnie metody są skuteczne – bo poparte fachową wiedzą z zakresu dietetyki, naturalne i wzbogacone elementami z tradycyjnej medycyny chińskiej. Korzystam z tajników tej wielowiekowej mądrości i w harmonii z nią prowadzę odchudzanie i dietoterapię osób w różnym wieku, stanowczo podkreślając, że odpowiednio zbilansowana, codzienna dieta odgrywa główną rolę w życiu człowieka. Biorę także pod uwagę różną aktywność fizyczną dziecka. Łącząc wszystkie te płaszczyzny, pomagam w osiągnięciu założonego celu.

Stosując optymalnie skomponowaną dietę, pomagam w leczeniu szeregu chorób, w tym: nadwagi, otyłości i zespołu przewlekłego zmęczenia. Ponadto: cukrzycy, niedożywienia oraz anemii. A także: chorób trzustki, śledziony, układu krążenia, czy też nadciśnienia. Zapraszam również po wsparcie przy leczeniu łuszczycy, chorób nerek, przewodu pokarmowego, alergii i nietolerancji pokarmowych oraz chorób tarczycy i autoimmunologicznych.

Zadbaj o zdrowie swojego dziecka i jego doskonałą kondycję fizyczną. Ze mną stanie się to możliwe.

zdrowe odzywianie dzieci
Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.