Konsultacje dietetyczne

Około 90-minutowe spotkanie, podczas którego przeprowadzany jest szczegółowy wywiad zdrowotny i wywiad żywieniowy. Wykonywane są pomiary antropometryczne, w tym pomiar wzrostu, obwodu talii, brzucha i bioder.

0

%

Zadowolonych Klientów
poradnia dietetyczna Warszawa
konsultacja dietetyczna warszawa
Dla Kogo

Usługi poradni dietetycznej przeznaczone są dla:

osób w stanach chorobowych m.in.: nadwaga, zespół przewlekłego zmęczenia, otyłość, nadwaga, cukrzyca, niedożywienie/anemia, choroby układu krążenia, nadciśnienie, choroby nerek, choroby przewodu pokarmowego, alergie pokarmowe, choroby tarczycy, choroby autoimmunologiczne, i inne;

osób zdrowych m.in.: dorosłych o różnej aktywności fizycznej, osób starszych, dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży i kobiet karmiących.

Zgłoszenia należy dokonać telefonicznie, za pomocą poczty elektronicznej lub wypełniając formularz.
Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.

Pierwsza wizyta

Przeprowadzana jest analiza składu ciała, która pozwala określić zawartość tłuszczu, mięśni, stopień nawodnienia organizmu oraz szybkość przemiany materii. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do pierwszej wizyty. Na podstawie zebranych danych opracowywane są zalecenia żywieniowe – indywidualnie dopasowana do potrzeb pacjenta i zbilansowana dieta. Pacjent otrzymuje: wyniki analizy dotychczasowego sposobu odżywiania, wyniki analizy składu ciała, indywidualne zalecenia żywieniowe, w tym m.in.: zalecane wielkości porcji do spożycia oraz przykładowy jadłospis.

Aby sprawnie wdrożyć w życie zalecenia żywieniowe możesz wykorzystać jadłospis, który specjalnie dla Ciebie zostanie przygotowany na dowolny okres. Jadłospis uwzględni Twoje preferencje, umiejętności kulinarne oraz sezonowość produktów spożywczych.

dietetyk pierwsza wizyta
konsultacje dietetyczne dla pracownikow

Przed wizytą

Przed wizytą dokładnie spisz wypite napoje oraz posiłki i przekąski zjedzone w ciągu ostatnich 3 dni. Najlepiej jeżeli będą to dwa dni powszednie oraz jeden dzień wolny od pracy. Jeżeli zjadasz po dzieciach ich niedokończone porcje, również powinno być to umieszczone w spisie posiłków. Te informacje umożliwią przeprowadzenie analizy Twojego dotychczasowego sposobu odżywiania się oraz nawyków żywieniowych.

Jeżeli cierpisz na chorobę przewlekłą, przynieść na wizytę najnowsze wyniki badań. Pozwoli to uwzględnić w dietoterapii ewentualne przeciwwskazania lub specjalne zalecenia lekarskie. Jeżeli przyjmujesz leki lub suplementy, zabierz je ze sobą lub spisz ich nazwy.

Dzień wcześniej unikaj intensywnych ćwiczeń fizycznych, gdyż wysiłek z nimi związany może sprawić, że odczyt z analizatora składu ciała będzie nieprecyzyjny. 12 godzin przed wizytą unikaj kawy i alkoholu, a 3 godziny przed wizytą najlepiej w ogóle niczego nie jedz ani nie pij.

Później

Wizyta kontrolna

Około 60-minutowa konsultacja, podczas której kontrolowane są:

efekty dotychczasowej diety

wyjaśniane wątpliwości i ustalane ewentualne zmiany w diecie

każdorazowo wykonywane są pomiary antropometryczne oraz analiza składu ciała

W przypadku wizyty kontrolnej również należy nie jeść i nie pić przez 2 godziny przed planowaną wizytą, podobnie jak przed pierwszą wizytą.
dietetyk dieta odchudzajaca
dieta przy alergii
Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.