Dieta

Przygotowuję od podstaw plany żywieniowe. Korzystają z nich zarówno osoby zdrowe, w tym dorośli, dzieci i młodzież, jak i  osoby walczące z chorobami oraz różnorodnymi  dolegliwościami.
dobry dietetyk warszawa
Dobry dietetyk

Podejmij właściwą decyzję – z Poradnią Dietetyczną ekoDiETETYK w Warszawie

Można się zastanawiać, co jest trudniejsze – samo podjęcie decyzji, że właśnie teraz zmieniam swoje życie, czy późniejsze wytrwanie w tym postanowieniu. Dla wielu, właśnie to drugie. A nie ma co ukrywać, że w przypadku zmiany nawyków żywieniowych konsekwencja jest niezwykle ważna. Dlatego warto pomyśleć o konsultacji z dobrym dietetykiem, który będzie wspierał każdy nasz krok w realizacji wyznaczonego celu. A przede wszystkim – pomoże obrać odpowiednią trasę do niego.

Dieta to początek lepszego życia

Odpowiednio dobrana dieta to podstawa takiej zmiany. W swojej wieloletniej praktyce obserwuję, jak wiele pozytywnych efektów potrafi przynieść u moich Pacjentów. I są to efekty, które bardzo łatwo zmierzyć. Nie chodzi tu tylko o wymiary ciała czy liczbę kilogramów na wadze. Poprawiają się także wyniki krwi, ponieważ organizm dostaje więcej wartościowych i niezbędnych dla niego składników odżywczych. Pilnowanie diety i regularna aktywność fizyczna pomogły już wielu osobom wpłynąć na poprawę swojego życia. Czują się lepiej, mają więc lepszy humor – a dzięki temu więcej rzeczy je cieszy i patrzą na przyszłość w pozytywnych barwach.

indywidualna dieta
Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.

odchudzanie otylosc

Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

W dbaniu o swoje zdrowie i procesie zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych najważniejszy jest umiar. Jak to w życiu bywa. W tym przypadku jednak dość łatwo popaść w skrajności. Niejednokrotnie zdarza się, że ktoś decyduje się zacząć proces odchudzania, ponieważ ma problem z nadprogramowymi kilogramami. Przerzuca się więc na restrykcyjną dietę i niesamowicie intensywne treningi na siłowni, bez wcześniejszego przygotowania. A to może być dla organizmu już za wiele. I z początku może rzeczywiście zareagować tak, jak tego chcemy – kilogramów będzie ubywać, poprawi się też sylwetka. Ale może się to wiązać z poważnym osłabieniem całego organizmu. A to w konsekwencji może prowadzić nie tylko do zaniedbania, ale nawet różnego rodzaju chorób.

Wiele osób decyduje się na wprowadzanie różnego rodzaju diet na własną rękę. I o ile jest to po prostu zmiana na zdrowszy tryb życia, jak choćby odstawienie słodyczy i włączenie większej liczby warzyw i owoców, to rzeczywiście może to przynieść konkretne korzyści. Często jednak można zaobserwować, że wiele osób decyduje się na diety eliminacyjne, bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. I wybierają na przykład diety bezmięsne, bezmleczne, bezglutenowe. Należy jednak pamiętać, że bez wsparcia doświadczonego dietetyka może się szybko okazać, że w takiej diecie będzie brakować wielu potrzebnych składników odżywczych, ponieważ trudno samemu ułożyć jadłospis, który będzie to wszystko rekompensował. I w tym miejscu łatwo wpaść w pułapkę. Możemy sobie tłumaczyć, że przecież zdrowo się odżywiamy, nie spożywamy wielu – według nas – zbędnych produktów. A mimo wszystko nasze zdrowie kuleje, waga ani drgnie, a samopoczucie też nie należy do najlepszych. Dlatego właśnie warto zdecydować się na konsultację z dietetykiem. Po to, by dopasować dietę do możliwości i zapotrzebowania organizmu. Ale też żeby cały proces zmiany stylu życia przyniósł wyłącznie pozytywne efekty.
dieta bez efektu jojo
konsultacja dietetyczna warszawa

Zacznijmy tę drogę wspólnie

Zapraszam do mojej Poradni Dietetycznej ekoDiETETYK w Warszawie każdą osobę, która boryka się z tak zwanymi problemami żywieniowymi. Mogą one dotyczyć zarówno nadwagi, jak i niedowagi, alergii czy nietolerancji pokarmowych. W każdym z tych przypadków analizuję dokładnie to, z czym zmagają się moi Pacjenci i do czego chcą dążyć. Każdą dietę dobieram indywidualnie do wymagań Pacjenta. Pokazuję i tłumaczę, że w odchudzaniu czy poprawianiu swojego stanu zdrowia nie można robić nic „na siłę”. Owszem, trzeba być konsekwentnym. Ale założenia takiej zmiany nie mogą być zbyt restrykcyjne – by organizm miał możliwość się do nich przystosować oraz żeby niewielkie potknięcia nie wpędzały nikogo w poczucie winy.

Zachęcam do kontaktu ze mną. Pomogę Państwu nie tylko w opracowaniu nowego planu żywieniowego, ale też wspólnie zbudujemy podstawy do lepszego – zdrowego życia.

Tym bardziej, że posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu dietoterapii osób, które borykają się z licznymi chorobami (zależnymi od sposobu żywienia). Jako polecany dietetyk wspomagam proces ich leczenia dietą i uczę Pacjentów nowego sposobu odżywiania.

W mojej poradni dietetycznej zajmuję się:

odchudzaniem dorosłych
odchudzaniem, ale i odżywianiem dzieci
odchudzaniem, ale i odżywianiem kobiet po porodzie

Ponadto układam diety:

w niedożywieniu

w chorobach autoimmunologicznych

w alergiach i nietolerancjach pokarmowych

w chorobach tarczycy

dla diabetyków i w insulinoodporności

przy nadciśnieniu i chorobach krążenia

w chorobach narządów trawiennych

w zespole jelita drażliwego oraz w przypadku przewlekłych zaparć

w przypadku chronicznego zmęczenia

w osteoporozie

na niepłodność

dieta w niedozywieniu
Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.