Dieta w niedożywieniu

W swoim gabinecie dietetycznym przekonam Państwa, że wizyta u dietetyka nie zawsze musi się wiązać z chęcią utraty niechcianych kilogramów masy ciała. Pomagam we wszelkich problemach związanych z nieodpowiednim odżywianiem się. Układam plany żywieniowe po dokładnej analizie stanu zdrowia Pacjenta i ustawiam dietę tak, by uzupełnić w organizmie wszelkie niedobory.
dieta przy niedozywieniu
Problemy z przybieraniem na wadze, ogólne osłabienie, rozdrażnienie, złe samopoczucie – jeśli tylko zauważą Państwo u siebie takie objawy, zalecam wizytę w mojej poradni dietetycznej. Pamiętajmy, nie zawsze takie samopoczucie jest efektem zwykłego przemęczenia. Czasem sprawa może być bardziej złożona. Co więcej, może się okazać, że nasze dolegliwości wynikają na przykład – z niedożywienia. To problem, którego możemy być po prostu nieświadomi, a z którym doskonale poradzi sobie doświadczony dietetyk. Wydaje nam się, że przecież mamy tyle produktów wokół, tyle jedzenia, że trudno doprowadzić do jakichś znacznych niedoborów organizmu. A okazuje się, że nawet osoba, która ma problem z nadprogramowymi kilogramami, może zmagać się z niedożywieniem. W tej sytuacji należy się zastanowić nad jakością swoich posiłków i czy znajdują się w nich wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W określeniu tych parametrów pomoże Państwu specjalista – dietetyk.

Odpowiednio zbilansowana dieta w niedożywieniu organizmu

Próba rozwiązania tego typu problemów ze zdrowiem na własną rękę jest nie tylko trudna, ale i często bywa nieskuteczna. Bez fachowej wiedzy trudno ocenić, z czego wynikają takie trudności. W Poradni Dietetycznej ekoDietetyk w Warszawie przeprowadzam dokładną analizę składu ciała – tak, by mieć pewność, jaki jest poziom nawodnienia organizmu, czy też jaka jest szybkość jego przemiany materii. Za każdym razem przeprowadzam też dokładny wywiad z Pacjentem i zbieram wszystkie informacje na temat jego stanu zdrowia. Zachęcam do kontaktu ze mną. Z przyjemnością i pełnym zaangażowaniem ułożę nową dietę i odpowiednio zbilansowany plan żywieniowy. Pacjent, który zmaga się z problemem niedożywienia, może liczyć na moją pomoc w znalezieniu przyczyny takiego stanu. Zalecam wizytę w poradni dietetycznej, żeby móc przekonać się, czy wynika to ze złego odżywiania, a może na przykład z nietolerancji pokarmowej czy alergii i problemami z przyswajaniem niektórych produktów. Pomogę w opracowaniu nowych nawyków i dopasuję dietę do Państwa preferencji, ale i możliwości.
objawy zespol jelita drazliwego
Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.

dieta po chorobie

Pomagam także w rekonwalescencji po chorobie

Problem niedożywienia dotyczy również osób, które mają za sobą trudne przejścia z długotrwałymi chorobami, są po zabiegach czy operacjach. Każdy taki przypadek wymaga specjalistycznego i fachowego podejścia. Zapewniam kompleksową opiekę na każdym etapie powrotu do zdrowia. Komponuję jadłospis dostosowany do poszczególnych etapów zdrowienia – w zależności od tego, z czym organizm będzie już w stanie sobie poradzić. A jednocześnie zaproponuję Państwu bogaty i różnorodny jadłospis, który będzie zawierał wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie odżywianie to nie tylko jeden z podstawowych elementów rekonwalescencji – może też przyspieszyć proces odbudowywania zdrowia i formy. W mojej Poradni Dietetycznej w Warszawie niejednokrotnie zajmowałam się już Pacjentami wracającymi do zdrowia na przykład po chorobach nowotworowych, czy operacjach. I wiem, jak ważnym elementem jest w tym momencie odpowiednio dopasowana dieta, „skrojona na miarę” wymagań organizmu Pacjenta.

Naturalne produkty są naturalnym wsparciem – porady dietetyczne w Warszawie

W planach żywieniowych, które układam, bardzo dużą wagę przykładam do naturalnych i ekologicznych produktów. Nie tylko zapewniają one wiele potrzebnych witamin i składników odżywczych, ale jednocześnie są dużo lepiej przyswajalne niż ich syntetyczne odpowiedniki. A to niezwykle ważne w przypadku zmagania się z problemem niedożywienia. Pokazuję też, jak połączyć fachową dietetyczną wiedzę z naturalnymi metodami. Moją wielką pasją jest medycyna Dalekiego Wschodu. I w codziennej pracy z Pacjentem łączę właśnie te dwie metody – współczesną, specjalistyczną z naturalną i starożytną. Uważam, że takie połączenie pozwala na kompleksową opiekę nad Pacjentem i zapewnia optymalne efekty i szybki powrót do zdrowia.
dieta choroby autoimmunologiczne
Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.

dieta przy nietolerancji
Poniżej znajduje się lista zalecanych badań; jeśli wykonałeś w ostatnim czasie badania, zabierz wyniki ze sobą. Jeśli nie, podczas spotkania ustalimy, które z nich będą konieczne do oceny Twojego stanu zdrowia:

morfologia z rozmazem

OB lub białka CRP

panel lipidowy (cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy)

poziom glukozy we krwi

moczu

TSH

ferrytyna

poziom żelaza

poziom witaminy B12 i witaminy D3