Odchudzanie i Odżywianie po porodzie

Po porodzie zmienia się wszystko, a powrót do formy sprzed ciąży to spore wyzwanie dla kobiety. Ale pod opieką dobrego dietetyka wszystko jest możliwe.
0

%

Zadowolonych Klientów
objawy zespol jelita drazliwego
zdrowe_odzywianie_w_ciazy

Powrót do formy

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. To okres życia, w którym przyszła mama myśli i odżywia się za dwoje.
Co więcej, na pierwszy plan wysuwa się dobro dziecka. Dlatego przyszłe mamy starają się zapewnić w swojej diecie jeszcze więcej potrzebnych składników odżywczych, regularnie robią badania i stawiają zdrowie – swoje i dziecka, na pierwszym miejscu.

Po porodzie zmienia się wszystko, a powrót do formy sprzed ciąży to spore wyzwanie dla kobiety. Ale pod opieką dobrego dietetyka wszystko jest możliwe. Zachęcam do współpracy ze mną. W Warszawie mogą się Państwo ze mną spotkać w Poradni Dietetycznej ekoDietetyk.

Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.

Wspieram młode mamy w dążeniu do formy sprzed ciąży

W swojej poradni dietetycznej pomagam kobietom uświadomić sobie, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie również po porodzie. Choć cała nasza uwaga koncentruje się na dziecku, musimy pamiętać także o sobie! Bo dziecko potrzebuje silnej i zdrowej mamy. Poza tym, będzie z czasem przejmować nasze nawyki. Jeśli od samego początku będzie mogło obserwować, jak ważne jest zdrowe odżywianie, jest spora szansa, że później też będzie przykładać do tego dużą wagę.

Zawsze komponuję dietę i indywidualny jadłospis na podstawie możliwości i zapotrzebowania każdego kobiecego organizmu. Wiem, że młode mamy nie mają zbyt wiele czasu na długie godziny spędzane w kuchni na przygotowywaniu posiłków. Układam dietę po konsultacji z Pacjentką, biorąc pod uwagę jej możliwości, ale też i preferencje smakowe.

Podczas wizyty w poradni dietetycznej przeprowadzam dokładny wywiad – żeby wiedzieć, czy w trakcie ciąży nie wystąpiły jakieś dodatkowe trudności, jak na przykład cukrzyca ciążowa; dopytuję również czy po porodzie pojawiły się u Pacjentki jakieś problemy zdrowotne i czy jej organizm nie cierpi na różnego rodzaju niedobory. Biorę pod uwagę również to, czy młoda mama jest po zabiegu cesarskiego cięcia, ponieważ to również może wpływać na jej ogólne samopoczucie.

odchudzanie po porodzie
dieta matki karmiacej

Dieta dla mam karmiących piersią – zdaj się na wiedzę doświadczonego dietetyka

Wokół karmienia piersią narosło wiele mitów. W swoim gabinecie dietetycznym pomagam rozwiać wszelkie wątpliwości i wytłumaczyć, jak dopilnować swojego sposobu odżywiania, by naturalny pokarm był pełnowartościowy. Zarówno wtedy, kiedy mama może jeść wszystko, ale też w momencie, gdy u dziecka może występować ryzyko alergii. Układam plan żywienia tak, by kobieta miała zapewnione wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a jednocześnie, żeby żadne z niepotrzebnych lub niepożądanych alergenów nie narażały dziecka na dodatkowe dolegliwości. Pomagam dopasować także liczbę posiłków i ich porcje – ponieważ zapotrzebowanie organizmu w czasie karmienia piersią również się zmienia. Po porodzie gospodarka hormonalna może przechodzić kolejną rewolucję – warto w tym czasie być pod opieką dobrego dietetyka. Zachęcam Pacjentki w Warszawie do kontaktu ze mną – oferuję wspólną pracę przy tworzeniu indywidualnego jadłospisu dla matki karmiącej.

Wiedza, natura i ekologia - tym się kieruję

Po pojawieniu się dziecka dla młodych rodziców zmienia się wiele. Chcemy, żeby wszystko wokół było zdrowe, naturalne i bez zbędnej chemii. Podobnymi zasadami kieruję się przy układaniu indywidualnych jadłospisów. Na podstawie wiedzy zdobytej na studiach i specjalistycznych kursach potrafię dokładnie przeanalizować stan zdrowia Pacjenta oraz zapotrzebowanie i możliwości jego organizmu. Wspieram się także tradycyjnymi zasadami medycyny Dalekiego Wschodu.

Wiele lat doświadczeń w mojej poradni dietetycznej pokazały mi, że łączenie tych metod sprawdza się w pracy z Pacjentami i przynosi oczekiwane, wymierne efekty. Stawiam na naturalne i ekologiczne produkty, które dostarczają organizmowi niezbędne i dobrze przyswajalne składniki odżywcze. A odpowiednia, zbilansowana dieta, to podstawa w dbaniu o powrót do dawnej formy. Skorzystaj z mojej wiedzy i wieloletniego doświadczenia zawodowego.

Badania...

Poniżej znajduje się lista zalecanych badań (jeśli w ostatnim czasie wykonałeś badania, weź wyniki ze sobą. Jeśli nie, na spotkaniu ustalimy, które z nich będą pomocne w ocenie stanu Twojego zdrowia):

morfologia z rozmazem

OB lub białka CRP

panel lipidowy (cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy)

poziom glukozy we krwi na czczo

moczu

poziom witaminy D3

TSH

Zapraszam do Poradni Dietetycznej ekoDietetyk w Warszawie.
dietetyk dieta odchudzajaca
badania przed dieta
Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.