Dieta w chorobach tarczycy

Odpowiednio dopasowane składniki odżywcze są w stanie w dużej mierze poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.
dieta choroby tarczycy

Praca nad zdrowym stylem życia to nie tylko zrzucanie niechcianych, nadprogramowych kilogramów. A wizyta u dietetyka wcale nie musi się wiązać z chęcią redukcji masy ciała. Kluczowym argumentem powinna być chęć poprawy swojego zdrowia i samopoczucia. Jeżeli coś nam dolega, warto głębiej zastanowić się nad tym, gdzie leży tego przyczyna. W takiej sytuacji dobrze jest udać się do specjalisty.

Zachęcam do współpracy ze mną, podczas sesji w mojej Poradni Dietetycznej ekoDietetyk w Warszawie pomogę Państwu poznać lepiej swój organizm. Moi Pacjenci zmagają się między innymi z chorobami tarczycy. Problemy z tym gruczołem mogą rzutować na funkcjonowanie całego organizmu. Choroba Hashimoto, niedoczynność lub nadczynność tarczycy – mogą przyczynić się do występowania wielu problemów zdrowotnych w codziennym życiu.

Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.

Odpowiednia dieta to klucz do poprawy samopoczucia

Niesamowicie ważnym elementem każdego leczenia jest zbilansowana i dostosowana do zapotrzebowania danego organizmu dieta. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do każdego Pacjenta, jakie oferuję podczas prowadzonych przeze mnie sesji. Odpowiednio dopasowane składniki odżywcze są w stanie w dużej mierze poprawić nasze codzienne funkcjonowanie. Również w przypadku chorób związanych z tarczycą. Tym bardziej, że choć część z nich ma podłoże genetyczne, to duży wpływ mają na nie także czynniki środowiskowe. Nieodpowiednia dieta czy brak aktywności fizycznej mogą nie tylko wpłynąć na rozwój choroby, ale też pogłębić siłę jej odczuwania.

Wiele osób kojarzy problemy z tarczycą właśnie z trudnością w utracie i przybieraniu na wadze. Często zdarza się, że przy niedoczynności tego gruczołu waga rośnie w bardzo szybkim tempie. I odwrotnie – gwałtownie spada w przypadku nadczynności tarczycy. Co więcej, choć często tak właśnie jest, problem jest dużo bardziej złożony. Dlatego leczenie powinno się powierzyć lekarzom, a dobór odpowiedniego sposobu żywienia – dobremu, polecanemu dietetykowi.

dieta przy alergii
Na podstawie wielu lat doświadczeń w swojej poradni dietetycznej w Warszawie pomogłam już wielu osobom borykającym się z tego typu dolegliwościami. Jestem skuteczna w działaniu, bo wiem, jak ważna jest bogata wiedza w tym zakresie. I jednocześnie – jak fachowo poprowadzony Pacjent może cieszyć się poprawą swojego stanu zdrowia. Podczas dietoterapii łączę ze sobą tradycyjną dietę z elementami medycyny Dalekiego Wschodu. To, według mnie, daje najlepsze efekty. Zachęcam Państwa do skorzystania z mojej szerokiej wiedzy i innowacyjnych metod, jakie stosuję.

Poprawa nawyków żywieniowych to złożony proces

Pacjenci, którzy zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami muszą mieć świadomość, że poprawa stanu ich zdrowia nie przyjdzie z dnia na dzień. Jednocześnie wiedzą, że trzymanie się odpowiednio dobranego jadłospisu wpływa korzystnie na ich samopoczucie. Wiele dolegliwości ustaje – jak choćby bóle głowy, inne udaje się zatrzymać, na przykład problemy skórne i utrzymać masę ciała pod kontrolą. Są także inne wymierne efekty – stosując dietę poprawiają się również wyniki badań chorego.

dieta choroby autoimmunologiczne

Dieta „szyta na miarę”

Podczas wizyty w mojej Poradni Dietetycznej ekoDietetyk w Warszawie zawsze staram się zebrać jak najwięcej informacji o stanie zdrowia Pacjenta – tak, żeby móc jak najlepiej dopasować tworzoną dietę do jego potrzeb, ale też preferencji smakowych. Bo dieta wcale nie musi oznaczać restrykcyjnych rozwiązań, pozbawionych przyjemności z jedzenia! Na każdy przypadek patrzę kompleksowo. I tak też podchodzę do przygotowywania jadłospisu.

Łączę w swojej pracy wiedzę zdobytą na studiach i specjalistycznych kursach z tradycyjną wiedzą chińskiej medycyny. I uważam, że właśnie takie połączenie w pracy z Pacjentami daje najlepsze, bo długofalowe i wymierne efekty. A najlepszym wyznacznikiem takiej pracy jest zadowolenie Pacjenta i jego radość z poprawy samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.

Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz pomocy dietetyka?

Chętnie Ci pomogę, dopasowując odpowiedni dla Ciebie jadłospis, oparty na badaniach i Twoich preferencjach.

Poniżej znajduje się lista zalecanych badań (w zależności od schorzenia). Jeśli takie już wykonałeś, weź ze sobą wyniki. Jeśli nie, wspólnie ustalimy, które z nich będą pomocne w ocenie stanu Twojego zdrowia:

morfologię z rozmazem

OB lub białka CRP

panel lipidowy ( cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy)

poziom glukozy we krwi na czczo

moczu

poziom witaminy D3

poziom hormonów tarczycy tsh, ft3, ft4 oraz przeciwciał przeciwko peroksydazie tarczycowej (aTPO, anty-TPO)

ferrytynę, żelazo, wit. B12

próby wątrobowe monitorujące pracę wątroby: aminotransferazę alaninową (ALAT, ALT) i aminotransferazę asparaginową (AspAT, AST), fosfatazę alkaliczną (ALP), bilirubinę, gammaglutamylotranspeptydazę (GGTP)

dieta przy nietolerancji