Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Dieta

dietaPodejmij właściwą decyzję – z Poradnią Dietetyczną ekoDiETETYK w Warszawie

Można się zastanawiać, co jest trudniejsze  - samo podjęcie decyzji, że właśnie teraz zmieniam swoje życie, czy późniejsze wytrwanie w tym postanowieniu. Dla wielu, właśnie to drugie. A nie ma co ukrywać, że w przypadku zmiany nawyków żywieniowych konsekwencja jest niezwykle ważna. Dlatego warto pomyśleć o konsultacji z dobrym dietetykiem, który będzie wspierał każdy nasz krok w realizacji wyznaczonego celu. A przede wszystkim - pomoże obrać odpowiednią trasę do niego.

Dieta to początek lepszego życia

Odpowiednio dobrana dieta to podstawa takiej zmiany. W swojej wieloletniej praktyce obserwuję, jak wiele pozytywnych efektów potrafi przynieść u moich Pacjentów. I są to efekty, które bardzo łatwo zmierzyć. Nie chodzi tu tylko o wymiary ciała czy liczbę kilogramów na wadze. Poprawiają się także wyniki krwi, ponieważ organizm dostaje więcej wartościowych i niezbędnych dla niego składników odżywczych. Pilnowanie diety i regularna aktywność fizyczna pomogły już wielu osobom wpłynąć na poprawę swojego życia. Czują się lepiej, mają więc lepszy humor - a dzięki temu więcej rzeczy je cieszy i patrzą na przyszłość w pozytywnych barwach.

Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

W dbaniu o swoje zdrowie i procesie zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych najważniejszy jest umiar. Jak to w życiu bywa. W tym przypadku jednak dość łatwo popaść w skrajności. Niejednokrotnie zdarza się, że ktoś decyduje się zacząć proces odchudzania, ponieważ ma problem z nadprogramowymi kilogramami. Przerzuca się więc na restrykcyjną dietę i niesamowicie intensywne treningi na siłowni, bez wcześniejszego przygotowania. A to może być dla organizmu już za wiele. I z początku może rzeczywiście zareagować tak, jak tego chcemy - kilogramów będzie ubywać, poprawi się też sylwetka. Ale może się to wiązać z poważnym osłabieniem całego organizmu. A to w konsekwencji może prowadzić nie tylko do zaniedbania, ale nawet różnego rodzaju chorób.

Wiele osób decyduje się na wprowadzanie różnego rodzaju diet na własną rękę. I o ile jest to po prostu zmiana na zdrowszy tryb życia, jak choćby odstawienie słodyczy i włączenie większej liczby warzyw i owoców, to rzeczywiście może to przynieść konkretne korzyści. Często jednak można zaobserwować, że wiele osób decyduje się na diety eliminacyjne, bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. I wybierają na przykład diety bezmięsne, bezmleczne, bezglutenowe. Należy jednak pamiętać, że bez wsparcia doświadczonego dietetyka może się szybko okazać, że w takiej diecie będzie brakować wielu potrzebnych składników odżywczych, ponieważ trudno samemu ułożyć jadłospis, który będzie to wszystko rekompensował. I w tym miejscu łatwo wpaść w pułapkę. Możemy sobie tłumaczyć, że przecież zdrowo się odżywiamy, nie spożywamy wielu - według nas - zbędnych produktów. A mimo wszystko nasze zdrowie kuleje, waga ani drgnie, a samopoczucie też nie należy do najlepszych. Dlatego właśnie warto zdecydować się na konsultację z dietetykiem. Po to, by dopasować dietę do możliwości i zapotrzebowania organizmu. Ale też żeby cały proces zmiany stylu życia przyniósł wyłącznie pozytywne efekty.

Zacznijmy tę drogę wspólnie

Zapraszam do mojej Poradni Dietetycznej ekoDiETETYK w Warszawie każdą osobę, która boryka się z tak zwanymi problemami żywieniowymi. Mogą one dotyczyć zarówno nadwagi, jak i niedowagi, alergii czy nietolerancji pokarmowych. W każdym z tych przypadków analizuję dokładnie to, z czym zmagają się moi Pacjenci i do czego chcą dążyć. Każdą dietę dobieram indywidualnie do wymagań Pacjenta. Pokazuję i tłumaczę, że w odchudzaniu czy poprawianiu swojego stanu zdrowia nie można robić nic "na siłę". Owszem, trzeba być konsekwentnym. Ale założenia takiej zmiany nie mogą być zbyt restrykcyjne - by organizm miał możliwość się do nich przystosować oraz żeby niewielkie potknięcia nie wpędzały nikogo w poczucie winy.  

Zachęcam do kontaktu ze mną. Pomogę Państwu nie tylko w opracowaniu nowego planu żywieniowego, ale też wspólnie zbudujemy podstawy do lepszego – zdrowego życia.

Tym bardziej, że posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu dietoterapii osób, które borykają się z licznymi chorobami (zależnymi od sposobu żywienia). Jako polecany dietetyk wspomagam proces ich leczenia dietą i uczę Pacjentów nowego sposobu odżywiania.
 
Przygotowuję od podstaw plany żywieniowe. Korzystają z nich zarówno osoby zdrowe, w tym dorośli, dzieci i młodzież, jak i  osoby walczące z chorobami oraz różnorodnymi  dolegliwościami.
 
W mojej poradni dietetycznej zajmuję się:

Ponadto układam diety:

Zapraszam Państwa do Poradni Dietetycznej ekoDiETETYK w Warszawie.

Skontakuj się z nami

Poradnia dietetyczna Warszawa Wola ekoDiETETYK

ul. Eustachego Tyszkiewicza 21
(budynek firmy Isolution)
01-157 Warszawa Wola