Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Odchudzanie

odchudzanie doroslychKtóż tego nie słyszał - "Od jutra zaczynam"! To hasło, które z pewnością pojawiło się u każdego z nas chociaż raz w życiu. Trudno byłoby znaleźć osobę, która nie chciałaby zmienić swojego trybu życia, popracować nad sylwetką i zrzucić nadprogramowych kilogramów. Często jednak "jutro" przychodzi, a w naszym życiu nie dokonują się żadne zmiany. I wciąż  odżywiamy się tak, jak dotychczas, dalej zostawiamy aktywność fizyczną na dalszym planie. I liczymy, że przecież kiedyś się zmobilizujemy i w końcu nam się uda. A można szybciej, łatwiej i ze wsparciem specjalisty. Zachęcam do skorzystania z moich usług – dobrego dietetyka w Warszawie. Jestem do Państwa dyspozycji, posiadam wieloletnie doświadczenie i szeroką, specjalistyczną wiedzą. Chętnie pomogę w osiągnięciu smukłej sylwetki.

A zatem, jeśli tylko pomyślą Państwo o próbie zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych, zapraszam do swojej Poradni Dietetycznej w Warszawie. Od lat pracuję z Pacjentami i układam indywidualne plany żywieniowe. Wiem, że o wiele łatwiej jest walczyć z niechcianymi kilogramami, kiedy właśnie taki plan i ciągłe wsparcie dietetyka, są pod ręką.

Od czego zacząć proces odchudzania?

W obecnych czasach coraz więcej osób zmaga się z otyłością lub nadwagą. Problemy te mogą dotyczyć zarówno dorosłych jak i dzieci, a za pierwotnymi przyczynami takiego stanu rzeczy kryją się często nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Nieodpowiednia dieta i podjadanie przy jednoczesnym braku aktywności fizycznej to czynniki, które sprawiają, że masa ciała niepostrzeżenie rośnie, a wraz z nią pogarsza się zdrowie i samopoczucie.

Pierwszym krokiem w drodze do sukcesu, czyli osiągnięcia prawidłowej wagi jest decyzja o rozpoczęciu odchudzania. Ważne jest pozytywne nastawienie do tego procesu i wewnętrzna motywacja. Następnym równie istotnym krokiem jest podjęcie działania, czyli rozplanowanie co należy zrobić by to osiągnąć. Ten etap odchudzania warto opracować wspólnie z dietetykiem. Zmiany w diecie powinny być bowiem dostosowane do indywidualnych potrzeb organizmu. Źle zaplanowana dieta lub głodzenie się mogą poskutkować nie tylko złym samopoczuciem, ale także efektem jojo, czyli po względnym sukcesie w postaci utraty wagi, organizm z powrotem przybierze na wadze.

Wsparcie w odchudzaniu

Aby uniknąć powyższych problemów w trakcie odchudzania, warto podjąć współpracę z doświadczoną dietetyczką Moniką Dziemidowicz. Wsparcie specjalisty, który przeprowadzi gruntowny wywiad dotyczący stylu żywienia, a także zaproponuje w nim odpowiednie zmiany jest niezwykle istotne. Odchudzanie pod nadzorem dietetyka doświadczonego w pracy z osobami z nadwagą sprawi, że z sukcesem osiągniesz swój wymarzony cel bez efektu jojo. Co więcej, sam proces odchudzania nie musi wiązać się z głodzeniem, jak mogłoby się wielu wydawać, lecz z taką zmianą nawyków żywieniowych, dzięki którym przyjmuje się w regularnych porach zbilansowane posiłki dostarczające wszystkich niezbędnych składników. Ponadto nowa dieta wcale nie musi oznaczać rezygnacji ze swoich ulubionych produktów. Możliwe jest przygotowanie jadłospisu uwzględniającego Twoje ulubione preferencje żywieniowe. Odchudzanie pod okiem dietetyka pozwala ukształtować zdrowe nawyki, do których należy spożywanie posiłków o określonej kaloryczności, a także w regularnych porach. Zapewniam wsparcie przez cały proces skutecznego powrotu do właściwej wagi.

Odchudzanie bez efektu jo-jo – zaufaj wiedzy polecanego dietetyka

Sposobów na redukcję masy ciała jest wiele, nie wszystkie są jednak efektywne. Niektórzy decydują się na restrykcyjną dietę i próbują funkcjonować o przysłowiowym „listku sałaty”. Z kolei inni wylewają siódme poty na siłowni. W każdym takim działaniu trzeba jednak zachować umiar. Nieumiejętna zmiana swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych i tych w sposobie życia, mogą skutkować efektem jo-jo w przyszłości. W mojej Poradni Dietetycznej ekoDietetyk opracowuję indywidualny plan żywieniowy dla każdego Pacjenta. Tak, żeby nie musiał nadto odczuwać niepotrzebnych ograniczeń w związku z przejściem na dietę. A jednocześnie, by mógł zapewnić organizmowi wszystko, czego potrzebuje. Staram się przy tym, by nowy – zaproponowany przeze mnie sposób odżywiania sprawiał Państwu smakową przyjemność. Wychodzę z założenia, że jeżeli nowa dieta będzie dopasowana  do preferencji smakowych

Pacjenta, tym łatwiej będzie mu wprowadzić nowe zasady w życie, utrzymać je i dzięki temu zapewnić sobie długofalowe efekty. Bez ryzyka szybkiego powrotu do poprzedniej masy ciała.

Pierwszy krok do poprawy stanu zdrowia – tylko z dietetykiem

Zachęcam Państwa do skorzystania z moich usług. W swojej praktyce każdego Pacjenta i jego przypadek traktuję indywidualnie, a tworzony przeze mnie jadłospis jest zawsze „skrojony na miarę”.

Podczas wizyty w mojej Poradni Dietetycznej ekoDietetyk w Warszawie, przeprowadzam dokładny wywiad i zbieram wszystkie niezbędne informacje o stanie zdrowia Pacjenta. Przeprowadzam także dokładne pomiary i wykonuję analizę składu ciała. Jeśli Pacjent zmaga się z jakąś chorobą, proszę także o przyniesienie wyników ostatnich badań kontrolnych. Nasze spotkanie przebiega w miłej i dyskretnej atmosferze. Przecież to nie egzamin! Choć pytania są obowiązkowe – na przykład te o sposób odżywiania się. Dlatego dobrze jest mieć spisane wszystkie posiłki i napoje, jakie Państwo spożyli w ciągu ostatnich trzech dni.

Dodatkowo wypytam o alergie oraz nietolerancje pokarmowe. Cała  zdobyta wiedza na temat Państwa organizmu pozwoli mi dopasować dietę idealnie do Państwa potrzeb. Biorę pod uwagę też możliwości przygotowywania posiłków, a nawet indywidualne umiejętności kulinarne. Bo przecież chęć zrzucenia nadprogramowych kilogramów nie może wymagać od nas zostania szefem kuchni. Chcę pokazać, że redukcja masy ciała i odpowiednia dieta też mogą sprawiać przyjemność. Tym bardziej, że wskażę na nowe metody osiągania tego celu. Połączę tradycyjną dietę z elementami chińskiej medycyny. Pozwoli to na zapewnię Państwu pełnej radości i satysfakcji z osiągniętych efektów.

Wspieram na każdym etapie odchudzania

Jestem w stałym kontakcie z moimi Pacjentami. Na wizytach kontrolnych, które trwają około godziny, dokonuję ponownych pomiarów i analizy składu ciała. Dzięki temu na bieżąco mogę sprawdzać, jakie efekty przynosi nowy, wdrożony plan żywieniowy. Za każdym razem rozmawiam z Pacjentem o tym, jak na co dzień funkcjonuje z nową dietą, rozwiewam wszelkie wątpliwości, a jeśli zajdzie taka konieczność - wprowadzam też zmiany w diecie.

W swojej Poradni Dietetycznej ekoDietetyk oferuję też możliwość wspólnych zakupów z dietetykiem. Podczas takiego spotkania podpowiadam, jakie produkty wybierać, jak analizować ich skład, planować zakupy i czym różni się żywność ekologiczna od tradycyjnej. Zadbam o to, by podczas zakupów z łatwością można było dokonać wyboru właściwych produktów, które stanowią podstawę ułożonej przeze mnie diety. Zachęcam do współpracy ze mną.

Poniżej znajduje się lista zalecanych badań (jeśli w ostatnim czasie wykonałeś badania, weź wyniki ze sobą. Jeśli nie, na spotkaniu ustalimy, które z nich będą pomocne w ocenie stanu Twojego zdrowia):

Zapraszam do Poradni Dietetycznej ekoDietetyk w Warszawie.
 

Skontakuj się z nami

Poradnia dietetyczna Warszawa Wola ekoDiETETYK

ul. Eustachego Tyszkiewicza 21
(budynek firmy Isolution)
01-157 Warszawa Wola